Príbeh vinárstva

Rodinné vinárstvo založené na tradíciách, sídliace v srdci Malých karpát.

Zoznámte sa s vinárstvom rariga
Náš príbeh sa píše v srdci regiónu vína
Nachádzame sa v Modre, na sklonku 80.-tych rokov 20.teho storočia, kedy sa vojenský dôstojník v hodnosti kapitán, Igor Rariga začal zaujímať o tradície svojich predkov, vinohradníctvo.

Po celé generácie sa v našej rodine odovzdáva vinárska tradícia z otca na syna a vytvára tak v nás silné puto k tomuto remeslu.

Z Igorovho prvotného záujmu sa stalo hobby, ktorému nakoniec úplne prepadol. Začal študovať postupy a rozvíjať svoje vinárske vedomosti. Ako plynul čas, rodina sa rozrastala, a s ňou aj vášeň pre vinohradníctvo a výrobu vín.
Bolo načase spraviť z voľnočasovej aktivity vážne remeslo. V roku 2003 Igor zakladá vlastné vinárstvo.

Dnes Igor a jeho dvaja synovia Marek a Juraj pracujú bok po boku. Budujú moderné vinárstvo postavené na pevných tradíciach a rodinných hodnotách
Toto sme my
Dlhoročné skúsenosti, vedomosti z vysokých škôl, vzťah k regiónu, autentickosť a nadšenie pre víno dávajú našim vínam iný rozmer
Terroir Modra
Výsadba viniča a výroba vína v Modre sa dá datovať až do 9. storočia nášho letopočtu. Vo vinárstve Rariga sa dnes snažíme prinášať moderné postupy s ohľadom na tradície vytvárané stovky rokov.

V súčasnosti obrábame približne 8 ha vlastných viníc, ktoré sa rozprestierajú na úpätí malých karpát, v Modranskom rajóne.

Kladieme veľký dôraz na udržateľnosť, a ekologický prístup obhospodarovania viníc, bez použitia herbicídov a pesticídov.

Aj vďaka tomu sa na naších modranských honoch -
Šarkaperky, Lorencár a Noviny rodí každoročne zdravé hrozno, vďaka čomu môže byť víno od Rarigu najvyššej kvality.
Nazrite do vinohradov
Sme bio
Namiesto pesticídov a herbicídov budujeme prirodzenú imunitu vinohradov a BIO chemickým ošetrovaním viniča
Víno, ktoré nás definuje
Rariga?
To je Rizling.
Ak niečo svedčí Rizlingu tak to je modranský terroir - výrazná mineralita, slnečné svahy Malých Karpát a samozrejme žulové podložie.

Súhra týchto faktorov dodáva eleganciu už mladým ročníkom našich Rizlingov. Rizlingy od Rarigu sú krásne minerálne, svieže a v chuti dominujú broskyňové tóny.

Naše rizlingy sa vyznačujú dlhým zrecím potenciálom a môžu Vám tak robiť radosť aj o desiatky rokov. Rizling rýnsky je našou vlajkovou loďou.

ochutnajte naše rizlingy
Tvrdá práca,
skúsenosti a vášeň
pre dokonalosť.
Tak definujeme celý proces výroby naších vín od šetrného zberu hrozna až po spájanie tradičných postupov s modernou technológiou.

Pri zachovaní všetkých postupov naša ročná produkcia dosahuje okolo 50 000 fliaš. Produkujeme biele (55%), červené (30%) a ružové (15%) druhy vín.

Na vínach si s obľubou pochutnávajú hostia hotelov, reštaurácií, vinoték a samozrejme Vy, skutočný milovníci vína.

Celá naša produkcia je smerovaná hlavne na náš domáci trh, ale v posledných rokoch rozvíjame aj odbyt v ostatných európskych krajinách.
Nazrite do vinohradov
toto sme my, Zoznámte sa
Igor
Riaditeľ vinárstva. Ako jeden z mála vinárov na svete sa môže pochváliť vojenskou hodnosťou kapitán. Hoc po nemecky nevie, vysadil v Modre už nejeden nemecký rizling, ktorý sa stal známy aj na degustačných stoloch v USA. Na každú fľašu z archívu má v zbierke odloženú inú historickú vývrtku.
Typický nástroj
Vinohradnícke nožnice

Obľúbená odroda
Rizling rýnsky
Marek
Hlavný pivničný majster. Popri vinárskej škole v Brne pomáhal otcovi Igorovi, teraz Igor pomáha jemu. Ak pôjdete pomaly po modranských cestách, môže vás predbehnúť s pásovým traktorom práve on. Netají sa tým, že ovláda aj sabrage so škrabákom či variť len s vínom.
Typický nástroj
Čerpadlo

Obľúbená odroda
Veltlínske zelené
Juro
Jediný Rariga, ktorý víno nevyrába, zatiaľ. Často mení košeľu a počítač za gumáky a hadicu. Svoju priemyselnú špionáž vykonal v Austrálii, odkiaľ často čerpá vinársku inšpiráciu. Ako turista prekonal nejeden svetový končiar, po ktorých si nosí flašku vínka.
Typický nástroj
Hever na víno

Obľúbená odroda
Dunaj
Vlado
Dlhoročný a jediný člen vinárstva s priezviskom iným ako Rariga. Už v roku 2010 mu u nás zachutilo, tak zostal brigádovať popri škole. Po dlhšej pauze odložil skateboard, vrátil sa, aby rozvinul obchodné aktivity vinárstva. Po práci sa venuje nahrávaniu vlastnej hudby. Zložil aj skladbu o víne.
Typický nástroj
Pohár, fľaša a vývrtka

Obľúbená odroda
Sauvignon blanc
Čo nového na našom
Instagrame